İstanbul’da İş Seyahatleri İçin Otel Seçimi

İstanbul’da İş Seyahatleri İçin Otel Seçimi

İstanbul’da İş Seyahatleri İçin Otel Seçimi

02 Haziran 2022

Doğru Otel İçin 3 Adım

Toplantı ve seminerlerin en yoğun olduğu illerden biri de İstanbul’dur. Hem tarihi bir yarımada oluşu hem kalabalık nüfusu hem de çoğu büyük fuar ve kongre alanının İstanbul’da olması sebebiyle iş gezileri için uğrak bir bölgedir. Peki böylesi büyük bir şehre geldiğinizde konaklamak için seçeceğiniz otelin hangi özelliklere sahip olması gerekir? Gelin birlikte inceleyelim.

Merkezi Lokasyonda Olduğundan Emin Olun

İş stresinizin yanına bir de İstanbul’un kalabalık ve gürültülü trafiğini eklemek istemiyorsanız seçeceğiniz otelin merkezi bir lokasyonda, ulaşılabilir olması çok önemlidir. İstanbul’un merkezi noktalarında olan otel seçimleri sizin açınızdan büyük rahatlık yaratır. Otel seçimi için yapacağınız aramaları merkezi lokasyonlar seçerek örneğin; İstanbul Beşiktaş Otelleri, Anadolu Yakası Otelleri ya da Ataşehir Apart Otel gibi kelimelerle gerçekleştirmeniz alakalı sonuçlarla karşılaşma olasılığınızı arttırır. Ayrıca seçeceğiniz otelin toplu taşıma araçlarına ve hava alanına olan mesafesi, otopark ya da araç kiralama hizmeti sağlaması gibi detaylar da otel seçiminde önemli bir rol oynar.

Fiyat Karşılaştırması Yapın

Seçeceğiniz otelin öncelikle yorumlarını okuyun. İstanbul otel fiyatları bölgesel olarak değişiklik gösterse bile hizmetinden memnun kalmayacağınız bir otele yüklü miktarda ödeme yapmak istemezsiniz. Her ne kadar iş seyahati için gelmiş olsanız da evinizin konforunu yaşatacak bir alana sahip olmak sizler için avantajlı bir durum olacaktır.

Otel İmkanlarını Araştırın

Hemen hemen her otel aynı hizmeti veriyor olsa da ekstra hizmetler bulunan otelleri tercih etmenin faydasını görebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; jakuzili bir süitte konaklamak iş gezinizi daha keyifli hale getirebilir. Toplantı ya da seminer için geldiğinizden, otelin sizlere verecek olduğu ve hayatınızı kolaylaştıracak hizmet kuru temizleme ve ütü hizmeti olacaktır. Otel araştırmasında otelin özelliklerini incelerken böyle bir imkanının olup olmadığını kontrol etmekte yarar vardır. Ayrıca kesintisiz Wi-Fi hizmeti ve dinlenebileceğiniz sessiz bir ortam, sunuma ya da toplantıya hazırlanmanızda yardımcı olacaktır. Ayrıca 5 yıldızlı otellerin imkanlarından yararlanacak vaktinizin olacağını düşünmüyorsanız daha uygun bütçeli konaklama imkanı sunan apart otel, şehir oteli ya da butik otel konseptlerini de tercih edebilirsiniz.

Bize de Bekleriz!

Nish Otel, İstanbul’un en merkezi konumlarından Beşiktaş, Ümraniye ve Ataşehir’deki şubeleriyle, ev konforundaki hijyenik, geniş süitleri, hava alanı transfer, araç kiralama ve kuru temizleme gibi ihtiyaçlarınızı giderecek bir çok hizmeti ile iş seyahatleri için ziyaretinizi bekliyor.

Diğer Blog Yazıları