Günlük Kiralık Konaklama

Günlük Kiralık Konaklama

Günlük Kiralık Konaklama

02 Haziran 2022

3 Soruda Günlük Kiralık Konaklama

Günlük kiralık ya da başka bir deyişle gecelik kiralık konaklama opsiyonlarını mutlaka duymuşsunuzdur.
Günlük kiralık konaklama; plansız bir şekilde çıkılan seyahatlerde yüksek fiyatlı otel konaklamalarına alternatif bir tercih olarak karşımıza çıkıyor. Peki günlük kiralık konaklama nedir? Günlük kiralık daireleri neden tercih etmeliyiz? Günlük kiralık dairelerin avantajları nelerdir?

Günlük Kiralık Konaklamanın Avantajları Nelerdir?
Kendini özel hissetmek isteyen, ortak alan kullanımından rahatsızlık duyan çoğu insanın ilk tercihi özel mimariye sahip günlük kiralık dairelerde konaklama oluyor. Örneğin; iş gezisi için aileniz ile birlikte İstanbul’a geldiniz. İstanbul’un merkezi yerlerinden biri olan Beşiktaş’ta günlük kiralık daire tercih ettiğinizde aileniz ile birlikte rahatlıkla bir gün ya da bir hafta konaklayabileceğiniz bir alternatifin, 5 yıldızlı otellerden daha uygun fiyatlı olması ekonomik yönden sizi zorlamayacaktır.
Ayrıca kullanım alanı sadece size ve ailenize özel tahsis edilmiş olduğu için gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz daha geniş bir alana sahip olmanın tadını çıkarmanıza imkan sağlayacaktır. Bir bakıma günlük kiralama modeli otelde konaklamaya göre daha özgür bir deneyim yaşamanız için tercih edilen bir alternatif olabilmektedir.

Günlük Kiralık Konaklamada Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?
Günlük kiralık konaklamada yaşanan en büyük problemlerden ilki rezervasyon konusudur. Pek çok kişi kendi evlerini günlük olarak kiralar bu da birçok mağduriyet yaratır. Gittiğiniz bir şehirde daha öncesinde rezervasyon yaptığınız evin aslında olmadığını ya da başka birine kiralandığını görebilirsiniz. Bu tarz üzücü olaylar yaşamamak adına Türkiye genelinde bilinen seyahat sitelerinden ya da kaliteli günlük kiralama fırsatı sunan otellerin kendi web siteleri üzerinden rezervasyon yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

Neden Günlük Kiralık Konaklama Tercih Edilmeli?
Öncelikle bir ev konforunda olduğunu bilmeniz gerekir. Düzenli yapılan hijyen ve dezenfekte çalışmaları tüm ziyaretçiler için büyük bir önceliktir. Bir evde bulunması gereken tüm araç-gereçler günlük kiralık dairelere sahip otellerde mevcuttur. Mobilyalardan tutun da mutfak araç gereçlerine varana kadar tüm bu temel ihtiyaçlar size günlük kiralık konaklamada daha az maliyetli bir seyahat imkânı sunar.

Günlük kiralama modeli sadece iş gezileri için değil tatil amaçlı gezilerinizde de tercih edebileceğiniz bir konsepttir. Örnek vermek gerekirse; tuttuğunuz takımın maçı var ve ailece hem İstanbul’u gezmek hem de maçı izlemek istiyorsunuz. İstanbul’un merkezi lokasyonlarından biri olan Ataşehir’de günlük kiralık süit daire hem maliyet açısından hem de ailenizle yapacağınız bir hafta sonu kaçamağı açısından ideal tatil fırsatını sunabilir.

Maliyet konusuna değinmişken şunu da belirtmekte fayda var; normal bir otel konaklamasında kişi başı ücret öderken, günlük kiralık konaklamada tuttuğunuz daire başı fiyatı ödersiniz. Ayrıca misafirlerinizi de özgür bir şekilde ağırlayabilir, onların da sizlerle beraber konaklamasına imkân verebilirsiniz.

Nish Otel olarak bizler, siz değerli konuklarımız için hem güvenilir konaklama imkânı sunuyor hem de rezervasyon problemleri yaşamamanız adına Türkiye’nin en güvenilir sitelerinde ve web sitemizde rezervasyon yapma imkanı yaratıyoruz. Tüm dairelerimiz hijyen kurallarına uygun bir şekilde temizlenirken, geniş süitlerimizle siz ve aileniz için İstanbul’un en merkezi lokasyonları olan Beşiktaş, Ataşehir ve Ümraniye’de günlük kiralık dairelerimiz ile beş yıldızlı otel konforunda konaklama imkânı sunuyoruz.

Dairelerimiz 45 m²’den başlayıp 100 m²’ye kadar çıkmakla beraber ister iş gezisi için isterseniz ailenizle birlikte tatil amaçlı gelmiş olun evinizin rahatlığını süitlerimizde bulacağınızın garantisini de veriyoruz.

Diğer Blog Yazıları