İstanbul’da Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul’da Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul’da Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

02 Haziran 2022

5 Adımda Otel Seçimi

İstanbul’a hangi sebepten gelmiş olursanız olun en önemli konu konaklama için yapacağınız otel seçimi. Hijyenin önemine çok daha fazla dikkat ettiğimiz bugünlerde otellerdeki hijyen uygulamaları, kalacağınız otelin türü, konumu ve daha birçok detay otel seçimini etkileyen faktörlerin başında geliyor. Peki İstanbul gibi büyük şehirlerde otel seçerken nelere dikkat etmemiz gerekir?

Konaklamak İstediğiniz Otelin Konseptini Belirleyin
İlk olarak yapmanız gereken şey; hangi konsepte sahip bir otelde konaklamak istediğinizi belirlemek. Lüks bir otel mi? Butik otel mi? Şehrin dışında sessiz bir konaklama yeri mi? Balayı oteli mi? İstanbul’da şehir oteli mi? Konaklama amacınıza yönelik bir otel seçimi hem bütçenizi yormaz hem de daha rahat bir tatil deneyimi yaşamanızı sağlar. Arama motorunda otel için araştırma yaparken istediğiniz konsepti ‘Ümraniye butik otel’, ‘Ataşehir apart otel’ ya da Beşiktaş günlük kiralık süit’ gibi detaylı kelime ve cümlelerle yazmak da size yardımcı olabilir

Hijyenik Bir Otel Olduğundan Emin Olun
Konsepti belirledikten sonra elinizdeki listedeki oteller için kullanıcı yorumlarını okuyun. En doğru bilgilere otel sitesinin yanı sıra kullanıcı yorumlarının olduğu sitelerden erişebilirsiniz. Otelin hijyen kurallarına uyup uymadığı, kullanılan odaların hangi sıklıkla temizlendiği ve daha birçok konudaki şüphelerinizi yorumlar aracılığı ile giderebilirsiniz. Ayrıca farklı sitelerdeki gerçek kişilerin yazdığı otel yorumlarını okumak otel hakkında sizlere en gerçek bilgileri verecektir.

Merkezi Lokasyondaki Otelleri Seçin
İnternette İstanbul otelleri hakkında araştırma yaparken seçeceğiniz otelin mutlaka merkezi olmasına dikkat edin. Aramaları lokasyon bazlı yapmanız, otelin çevresinde neler olduğunu sizlere gösterecektir. Örneğin; Beşiktaş Otelleri ya da Ataşehir Oteller gibi aramalar istediğiniz konumdaki otele ulaşmanız için size yardımcı olacaktır. Otelin çevresinde neler var? Tarihi yerler ya da restaurantlar var mı? Özel araba ile gelemeyenler için toplu taşıma araçlarına mesafesi ne kadar? Aklına gelebilecek tüm sorulara lokasyon bazlı aramalar sonucunda otel sitelerini detaylı inceleyerek cevap bulabilirsiniz.

Otelin İmkanlarını İnceleyin
Otel ve konaklayacağınız oda sizlere nasıl bir imkan sunuyor? Temel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bir otel tüm tatil boyunca gözünüzün arkanızda kalmamasına yardım eder. Örneğin; otel odasında kasa var mı? WİFİ bağlantısı var mı? Oda servisleri neler? Hava alanı transferi gibi temel ihtiyaçları sunuyor mu? Bu araştırmalar sonucunda otel seçim listeniz biraz daha daralacaktır.

Odaların Büyüklükleri Nasıl?
Eşiniz ve çocuklarınız ile İstanbul’a geliyorsanız en büyük problemlerden biri de kalınacak odanın büyüklüğüdür. Bazı otel odalarında 3. yatağa bile yer bulamazken bazı odalar gerçekten çok büyük ve 3-4 kişiye kadar rahatlıkla konaklanabilir özelliktedir. Geniş bir aileye sahipseniz çıkacağınız İstanbul tatilinde oda tipi seçiminde apart, 3+1 daireler, bağlantılı odalar, mutfaklı odalara sahip otelleri seçmek sizler için avantajlı bir durum olacaktır. İçerisinde mutfak eşyaları bulunan süit odalarda ise kendi yemeğinizi yapma imkanınız da olacaktır.

Nish Suites Sizleri Bekliyor!
İster iş seyahati ister geniş aileniz ile tatil amaçlı gelin Nish’in geniş ve hijyen kurallarına uygun odaları İstanbul’un en merkezi konumları olan Beşiktaş, Ataşehir ve Ümraniye’de sizleri bekliyor! Merkezi lokasyondaki otelleri ve ev konforunu yaşatacak süit odaları ile İstanbul’daki tatilinizi doyasıya yaşayın!

Diğer Blog Yazıları