Çocuk İle Tatile Çıkmak

Çocuk İle Tatile Çıkmak

Çocuk İle Tatile Çıkmak

02 Haziran 2022

Çocuklarla Yapacağınız Tatillerde Otel Seçimi

Okul dönemindeki çocukları tatillerinde bir yerlere götürmek, yorucu zaman dilimlerinden uzaklaştırmanın en etkili yollarından biridir. Çocuklu ailelerin en büyük problemlerinden biri de tatile gidecekleri otelin seçimidir. Çünkü ülkemizde de yetişkinlere yönelik ve çocuk dostu oteller ayrımı yapılmaktadır. Örneğin iş seyahati için tasarlanmış oteller, çocuk misafir ağırlamakta başarısız olabilir bu nedenle eğer çocuğunuz ile tatile çıkacaksanız çocuk ve aile dostu otelleri tercih etmelisiniz. Peki çocuğunuz ile tatile çıkarken seçeceğiniz otelin başka ne gibi özellikleri olmalı? Gelin birlikte inceleyelim.

Çocuğunuzun Güvenliği Her Şeyden Önemlidir:

Çocuğunuzun can sağlığı ve güvenliği her şeyden önemlidir. Çocuk dostu otellerde korkuluk korumaları ve uyarı işaretleri gibi küçük ama hayati önlemler ile daha rahat ve huzurlu bir tatil deneyimi yaşamanız mümkün olur.

Geniş Oda Seçimi Yapın:

Çocuklu ailelerin can dostu olan geniş oda seçenekli süit daireler sayesinde tatil boyunca rahat etmeniz mümkün. Çocukların yeme içme alışkanlıklarının farklılık göstermesi, ailelerin hazır yiyecek içecek konusundaki güvensizliği ya da farklı saatlerde acıkan çocuklar için otellerde ulaşılabilir çocuk yemeği konusunda yaşanabilecek sıkıntılar nedeniyle mutfaklı süit, oda, apart ya da daireler, evinden uzakta çocuklu aileler için konfor alanı sağlamaktadır. İçerisinde mutfak da olmasından kaynaklanan avantaj sayesinde kullanım alanı normal otel odalarına nazaran daha geniş oda, süit ya da apartlar tercih etmek daha uygun olacaktır. Ev konforu imkanı sunan apart oteller sayesinde hem konforlu hem ekonomik konaklama imkanına sahip olabilirsiniz. Günlük kiralık daire seçenekleri de 1 ya da daha fazla çocuğu olan aileler için hem bireyler için özel alan oluşturması, ev konforunu seyahate taşıması ve ekonomik bir alternatif olması açısından tercih edilen bir konsepttir.

Şehir Merkezine Yakın Lokasyonda Olmalı:

Çocuklu ailelerin tatillerinde en büyük problemlerden birisi de eczane, hastane ya da alışveriş gibi ihtiyaçlarının karşılanamamasıdır. Kaldığınız apartın ya da butik otelin şehir merkezine yakın olması, hem çevreyi rahatça gezmeniz açısından hem de ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilmeniz açısından önemlidir.

Hijyenik Bir Otel Tercih Edin:

Hijyen koşullarının önemini her zamankinden daha fazla hissettiğimiz bir dönemden geçiyoruz. Çocukların her yere ve her şeye dokunabileceği göz önünde bulundurulursa, tüm alanların hijyen koşullarına uygun olarak temizlenmesi gerekir. Bu nedenle seçeceğiniz otelin hijyen koşullarını tam olarak karşılayıp karşılamadığını incelemeniz, otel hakkında bilgi sahibi olmadan rezervasyon yaptırmamanız gerekir.

Nish Suites Şubelerinde COVID-19 Önlemleri Nasıl Alınıyor?

Salgının başından bu yana alınması gereken önlemler konusunda en hızlı harekete geçen tesislerden biri de Nish Suites oldu. Pandemi dönemindeki hassasiyetlerimizi ekibimiz ve misafirlerimiz ile birlikte korumaktan ve kurallara titizlikle uyarak bir takım olarak çalışmaktan mutluluk duyduğumuzu belirtmek isteriz. Peki Nish Suites şubelerinde nasıl önlemler alıyoruz?

  • Otellerimize gelen misafirlerimizin giriş esnasında HES kodu ile kontrolleri yapılıyor, riskli olan kişiler otellerimize kabul edilmiyor.
  • Tüm personel istisnasız tüm alanlarda maske kullanıyor.
  • Tesislerimizin belli noktalarında gerekli sosyal mesafe uyarıları ve 14 gün kuralını anlatan panolar bulunuyor.
  • Misafirlerimiz ve personelimiz için ortak alanlar ve katlarda otomatik dezenfekte sistemleri bulunuyor.
  • Otellere giriş yapan herkesin ateşi ölçülüyor.
  • Otellerimizdeki tüm personel COVID-19 hakkında gerekli eğitimleri aldı, alıyor ve uygulama konusunda takip ediliyor.
  • Tüm ortak alanlar ve odalar hijyen koşullarını sağlayacak deterjan, dezenfektan ve çamaşır suları ile temizleniyor.
  • Boşalan odalar havalandırılıyor, temizleniyor ve en az 1 saat daha havalandırılmaya devam ediliyor.
  • Temas sıklığı olan tüm yüzeyler düzenli ve sık aralıklarla özel olarak dezenfektanlarla temizleniyor.
  • Otellerimizdeki temizlik personelleri maske ve eldivenlerini düzenli aralıklarla değiştiriyor.

Aldığımız tüm önlemler ailenizle birlikte güvenli bir konaklama deneyimi yaşamanız için titizlikle uygulanıyor. Nish Suites şubeleri Avrupa Yakası’nda, İstanbul Beşiktaş Otelleri arasında en merkezi konuma sahip bölgede güvenle konaklamanıza imkan sunuyor. Anadolu Yakası otelleri içerisinde de en nezih ve merkezi bölgede bulunan Ataşehir ve Ümraniye’deki süit dairelerimiz ile çocuklu ailelerin dostu olarak hizmet veriyor. Geniş aileler için özel olarak dizayn edilmiş süit dairlerimiz, yüksek hijyen koşullarının yanında, içerisinde geniş oturma alanı ve mutfağı ile İstanbul otel fiyatları arasında en ekonomik ve en konforlu tatil imkanını sağlıyor.

Diğer Blog Yazıları