Günlük Kiralık Daire Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Günlük Kiralık Daire Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Günlük Kiralık Daire Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli ?

02 Haziran 2022

5 Maddede Günlük Kiralık Daire İpuçları

Ekonomik ve konforlu konaklama tercihleri arasında en popüler yöntem olan günlük kiralık daireleri kiralarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Günlük kiralık daireler iş, tatil konaklamaları ya da kalabalık seyahatlerde ek ücretlerden kaçınmak için çok sayıda kişinin tercih ettiği bir seçenek. İlk kez günlük kiralık ev alternatifini deneyecekseniz seçim yaparken farklı detayları incelemeniz gerekiyor.

İlk olarak 5 yıldızlı otellerin sahip olduğu büyük tesislerdeki hizmetlerden yararlanmak istemiyorsanız tabii ki çok daha ekonomik bir alternatif olarak günlük kiralık daire, rezidans, apart ya da süit arayışına girebilirsiniz. Lokasyonu belirledikten sonra ihtiyacınız olan hizmetlerle ilgili kendi listenizi oluşturarak aramaya başlamanız uygun olacaktır.

Mutfaklı Günlük Kiralık Daire Seçeneklerine Göz Atın

Günlük kiralık ev seçenekleri şehir, bölge, oda sayısı, mutfaklı ya da mutfaksız gibi farklı özelliklerdedir. Hemen hemen her günlük kiralık ev full eşyalı ve tam donanımlı bir mutfağa sahiptir. Eğer kendi mutfağınızda sağlıklı, ekonomik ve leziz yemekler yapmayı planlıyorsanız kiralama yapacağınız dairedeki mutfağın sahip olduğu ekipmanları detaylıca incelemeniz gerekir.

Ayrıca çocuklu bir aile olarak seyahat ediyorsanız kiralama yaptığınız evin mutfağında çocuğunuzun yaşına ve beslenme şekline uygun yemek yaparak dışarıda çocuklara uygun yiyecek arayışına ayıracağınız zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Hijyen Kurallarına Uygun Çalışan İşletmeler Tercih edin

Günlük kiralık ev kiralarken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de hijyen koşullarıdır. Yasal kiralama yapmayan kişi ve kurumları tercih ettiğiniz takdirde temiz olmayan alan ve eşyalarla karşılaşma ihtimalini asla göz ardı etmemelisiniz.

Rezervasyonunuzu ve ödemenizi gerçekleştirip kiraladığınız eve girdikten sonra kötü bir sürprizle karşılaşmamak için kurumsal bir işletmenin günlük kiralama hizmetinden faydalanmak, bu kurumla ilgili dijital ortamda yazılmış yorumları detaylıca incelemek için zaman ayırmak seyahatinizi daha keyifli hale getirecektir.

Merkezi Konumdaki Günlük Kiralık Daireleri Tercih Edin

Seyahate gideceğiniz şehri tanıyın ya da tanımayın merkezi konumda bir günlük kiralık evde konaklamak her zaman daha avantajlıdır.

Örneğin Ümraniye’de konaklamak istiyorsanız arayışınızı İstanbul günlük kiralık ev yerine Ümraniye günlük kiralık daire ya da Şerifali günlük kiralık daire şeklinde daraltabilirsiniz. Karşılaştığınız seçeneklerin web sitelerinde yakın lokasyonda ne olduğu, toplu taşımaya yakınlığı ya da havaalanı ve şehirlerarası terminallere mesafelerini mutlaka inceleyin. Güvenli bulmadığınız bir lokasyonda olduğunu düşünüyorsanız farklı bir seçenek için aramanıza devam edebilirsiniz. Karar vermeden önce haritalardan günlük kiralık evin bulunduğu sokağı da incelemek riski aza indirecektir.

Günlük Kiralık Daire Fiyatlarını Karşılaştırın

Büyük tesislere sahip çok yıldızlı otellere göre daha uygun fiyatlı bir seçenek olan günlük kiralık daire fiyatlarının konum, büyüklük ve ek hizmetlere göre fark gösterdiğini biliyoruz. Fakat fiyatla ilgili tahmin etmediğiniz değişkenlerle karşılaşabilmeniz de mümkün. Eğer kiralamayı yasal çalışmayan, merdiven altı bir kurum ya da kişiden yapmak isterseniz rezervasyon aşamasında aldığınız fiyattan farklı bir taleple karşılaşma riskinizin olduğunu unutmamalısınız.

Günlük kiralık daire hizmetini alırken fatura, kimlik ya da sözleşme istemeyen bu kişi ve kurumlar gizlilik ve güvenlik gibi hayati konularda olduğu gibi fiyat konusunda da olumsuz deneyimler yaşamanıza sebep olacaktır.

Yasal firmaların profesyonel birer web sitesi olduğunu, otel rezervasyon sitelerinde yer aldığını ve sosyal medya hesaplarının olduğunu üstelik yer aldıkları bir çok platformda gerçek kullanıcı yorumlarına da sahip olduklarını unutmayın. Aldığınız hizmetin fiyatının o bölge için makul olduğundan emin olmak için bu platformları kullanabilir, fiyat araştırmasını her an her yerden kolaylıkla yapabilirsiniz. Örneğin Ümraniye otel fiyatları ya da Ataşehir otel fiyatları aramasında karşılaştığınız sonuçlara benzer veriler Ataşehir günlük kiralık ev fiyatları aramasında da karşınıza çıkacaktır.

Günlük kiralık daire fiyatlarını online rezervasyon sitelerinde karşılaştırarak tercih ettiğiniz bölgedeki ortalama fiyatlara ulaştıktan sonra kurumsal bir firmadan kiralama yapmanız uygun olacaktır.

Günlük kiralık dairelerdeki fiyat avantajı hakkında detaylı bilgi için ‘Günlük Kiralık Daire Fiyatları’ yazımıza göz atabilirsiniz.

Güvenli Bir Günlük Kiralık Daire Kiraladığınızdan Emin Olun

Özellikle ilk kez günlük kiralama yapacaklar için güvenlik konusu büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Öncelikle belirtmeliyiz ki kurumsal ve yasal şekilde günlük kiralık daire hizmeti veren kurumlar müşterilerinin can ve mal güvenliği ile ilgili oldukça titiz çalışıyor. Basına yansıyan kötü tecrübelerin neredeyse tamamının yasal olarak hizmet vermeyen, kendine ya da başkalarına ait daireleri kısa süreli kiralayan kişilerce kiralanan evler olduğunu belirtmekte fayda var.

Kurumsal ve yasal çalışmayan kişi veya kurumlardan yapacağınız kiralamaların sonucunda tasarruf etmek yerine çok daha fazla para ödemek zorunda kalabilirsiniz. Dayalı döşeli olarak kiralanan bu dairelerdeki herhangi bir eşyanın faturasını sizden önce hasarlı olmasına rağmen ödemek zorunda kalabilir, otopark ya da vale hizmeti almadığınız için aracınız zarar görebilir ya da resepsiyon ve bir güvenliğe sahip olmayan bir binada olduğunuz için siz dairede olmadığınız süre içerisinde hırsızlık olayları da yaşayabilirsiniz.

Mal güvenliği bir yana çok daha önemlisi fiziksel olarak da sağlıklı bir konaklama deneyimidir. Denetlenmeyen kurumlar ya da kişilere ait kiralanan evlerde sağlığınızı ciddi anlamda bozabilecek hijyen açıkları ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca bina ya da dairede elektrik ya da gaz kaçağı gibi sorunlar olup olmadığını hiçbir zaman bilemezsiniz.

Güvenli günlük kiralık daire seçimi için daha detaylı bilgi almak istiyorsanız ‘Günlük Kiralık Daireler Güvenilir mi?’ yazımıza göz atabilirsiniz.

Günlük Kiralık Daire Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

  • İhtiyacınıza uygun donanıma ve büyüklüğe sahip günlük kiralık daireleri tercih edin. Örn: Mutfağı var mı? Fazladan odası var mı? Kaç yatak kapasiteli?
  • Hijyen kurallarına uygun olup olmadıklarını araştırın.
  • Merkezi ve güvenli bir konumda olmasına dikkat edin.
  • Benzer lokasyonda, benzer özelliklere sahip daireleri kıyaslayıp fiyat karşılaştırması yapın.
  • Güvenlik detaylarını çok sıkı araştırın; Güvenlik personeli mevcut mu? Bina ve daireler resmi kurumlar tarafından denetleniyor mu?
  • Fatura vermeyen, sözleşme yapmayan ve kimlik bilgisi istemeyen kişi ve kurumlardan kiralama yapmayın.
  • Dijital platformlardaki yorumları titizlikle okuyup neyle karşılaşacağınız hakkında bilgi sahibi olmaya çalışın.
  • Ödemeyi havale ya da EFT gibi yöntemler kullanarak banka aracılığı ile yapın.
Diğer Blog Yazıları