Günlük Kiralık Daireler Güvenilir mi?

Günlük Kiralık Daireler Güvenilir mi?

Günlük Kiralık Daireler Güvenilir mi?

02 Haziran 2022

3 Adımda Güvenilir Günlük Kiralık Daireyi Bulabilirsiniz!

İlk kez kiralama yapacak herkesin aklına gelen ilk şey ‘Günlük kiralık daireler güvenli midir?’ sorusu olur. Günlük kiralık daireler tüm dünyada otel konaklamasına alternatif olarak oldukça sık tercih edilir. Güvenlik ile ilgili kaygıları olanlar için doğru seçenekleri yazımızda derledik.

Birçok 5 yıldızlı otelde belki de ‘Günlük kiralık daireler güvenli mi?’ sorusuna yanıt bulamadığınız için, faydalanmaya zamanınızın olmadığı ya da size uygun olmayan hizmetlere de ücret ödersiniz. Bu maliyeti düşürmek, büyük otellerdeki farklı zorunluluklardan kaçınmak ya da kalabalık konaklamalar için daha ekonomik bir tercih yapmak isteği ile günlük kiralık daire seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Günlük kiralık daireler kısa süreli konaklamalar için oldukça ekonomik iken uzun dönemli kiralamalarda da fiyat avantajının yanında ev konforunu arayanlar için tercih sebebidir. Fakat ev konforunu tam anlamıyla yaşamak için kaldığınız günlük kiralık dairenin öncelikle güvenli, hijyenik ve huzurlu bir ortama sahip olması gerekir.

Peki güvenlik gibi temel bir ihtiyacı karşılayan günlük kiralık ev seçeneklerine nasıl ulaşabilirsiniz?

Güvenli Günlük Kiralık Daireler İçin Kurumsal Bir Firmayı Tercih Edin

Günlük kiralık daire kiralaması yapan yerler arasında yasal olmayan firmaların olduğunu da göz ardı etmemelisiniz. Yasal olarak konaklama hizmeti sunan firmalar belli koşulları karşılamak ve müşteri memnuniyeti sağlayarak uzun yıllar kurumsal bir çatı altında hizmet vermeye devam etmek için tabii ki müşterilerinin güvenlik ihtiyacını da ön planda tutmak zorundalar.

Kurumsallaşmış ve köklü bir firmanın resepsiyon, güvenlik görevlisi gibi personellere sahip olma zorunluluğunun da yüksek olduğunu belirtmeliyiz. Siz kiraladığınız dairenin içinde ya da dışındayken hırsızlık ya da gasp gibi durumlara maruz kalma riskini almak istemiyorsanız mutlaka güvenlik personeline sahip bir işletmeden günlük kiralık daire hizmeti almalısınız.

Ayrıca büyük bir yatırım yapan bu işletmeler tesislerini genellikle bulundukları şehrin en merkezi ve güvenli bölgelerinde konumlandırır. Yine de kiralama yapmadan önce pratik bir araştırma yaparak güvenli bir muhitte olup olmadığı ile ilgili bilgi sahibi olmaya çalışmakta fayda var. Örneğin aramanızı bölge ismini kullanarak Beşiktaş günlük kiralık ev ya da Ümraniye günlük kiralık daire hatta Ümraniye Şerifali günlük kiralık daire şeklinde yaptıktan sonra kiralama yapmadan önce haritalardan günlük kiralık evin konumunu sokağına kadar görüntüleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Eğer aracınızla seyahat ediyorsanız seyahatiniz süresince aracınızı kullanmadığınız zaman güvende tutacak bir otoparka sahip olan bir işletmeye ihtiyacınız olduğunu unutmamalısınız. İstanbul gibi büyük bir metropolde belli muhitlerde yaşanan otopark sorunu ve dar sokaklar yüzünden huzursuz zamanlar geçirmek istemiyorsanız mahalle arasında bulunan herhangi bir daireyi kiralamadığınızdan emin olun.

Günlük Kiralık Dairelerin Özelliklerini İnceleyin

Konaklamak istediğiniz bölgeyi belirledikten sonra daire, apart ya da süit seçeneklerini detaylıca inceleyebilirsiniz. Eğer tercihiniz Beşiktaş günlük kiralık süit ise içerisinde özel eşyalarınızı güvende tutabileceğiniz bir para kasası olup olmadığına dikkat edin. Bir çok otel odasında para kasası bulunur. Günlük kiralık daire, günlük kiralık süit ya da günlük kiralık apart seçeneklerinde de otel konforunda konaklamanız için bir çok donanım da mevcuttur. Bu yüzden daire fotoğraflarını incelerken sizin için önemli olan detayları görebilir tercihinizi önceliklerinize göre yapabilirsiniz.

Daire ya da süitin iç mekan özellikleri kadar tesisin ya da binanın genel ve ortak kullanım alanı özelliklerini de incelemek faydalı olacaktır. Ataşehir günlük kiralık daire seçeneğini değerlendirmek istiyorsanız kiralama yapmak istediğiniz dairenin bulunduğu binanın yangın merdiveni olup olmadığı ya da asansör bakımlarının yapılıp yapılmadığı gibi detay konularla ilgili de eğer web sitesinde belirtilmemişse tesislerden bilgi talep edebilirsiniz. Unutmayın kurumsal bir işletmeye sahip olmayan fakat günlük kiralık daire hizmeti veren yerler yasal olmadıkları için herhangi bir denetime tabi tutulmuyor. Konaklayacağınız daire ve binada elektrik ya da gaz kaçağı gibi problemler de karşılaşabileceğiniz tehlikeler arasında olacaktır.

Şehir Efsanelerini Göz Ardı Etmeyin Fakat Önyargıdan da Kaçının

Günlük kiralık dairelerle ilgili karşılaştığımız olumsuz haberlerin bir çoğu yasal olmayan kiralamaların gerçekleştiği durumlarda yaşanmaktadır. Yasal olarak bu hizmeti veren tesislerin olumsuz haberlerde karşılaşılan durumların yaşanmaması için oldukça seçici olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Otel konforunda günlük kiralama hizmeti hem ekonomiktir hem de ev konforu sunar. Bu yüzden gittikçe artan bir trend olarak hem kişiler hem de şirketler konaklama giderlerini daha uygun fiyatlarla aşağıya çekmek için günlük kiralık daire, günlük kiralık süit ya da günlük kiralık apart seçeneklerini sık sık kullanıyor.

Bir sonraki konaklamanız için arayışa girdiğinizde örneğin Beşiktaş otel fiyatları bütçenizin üzerinde ise Beşiktaş günlük kiralık süit fiyatlarına da göz atabilirsiniz. Yazımızda bahsettiğimiz güvenlik ile ilgili detayların ucuz fiyatlı bir çok otelde de ihlal ediliyor olma olasılığını da göz önüne alırsak bilinçli bir tercihle günlük kiralık daire hizmetinden memnun kalma ihtimaliniz yüksek.

Özetleyecek olursak dikkat edilmesi gereken en önemli konu kiralama yapılacak işletmenin yasal ve kurumsal olması. Daha sonra günlük kiralık ev, süit ya da apartın içinde ve dışında alınmış güvenlik önlemlerine dikkat etmeliyiz. Günlük kiralık dairenin güvenli bir muhitte konumlanmış olması, aracınızın gece boyunca güvenli bir otoparkta kalması ve tesiste 7/24 resepsiyon ve güvenlik personelinin bulunması da olmazsa olmaz özellikler arasında yer alıyor.

Diğer Blog Yazıları