İstanbul’da Uygun Fiyatlı Otel Seçimi

İstanbul’da Uygun Fiyatlı Otel Seçimi

İstanbul’da Uygun Fiyatlı Otel Seçimi

02 Haziran 2022

İstanbul otelleri iş seyahati, tatil veya farklı ihtiyaçlarla konaklama ihtiyacı duyduğunuzda özellikle İstanbul gibi mega şehirlerde uygun otel bulmak oldukça önemli olmaktadır. Hem ekonomik hem de konforlu bir seçim arayanlar için belirli kriterlerin göden geçirilmesi ve değerlendirilmesi gerekmektedir. Son yıllarda şehirde meydana gelen oda sayısındaki artış ile İstanbul her seçeneğe göre otel bulma imkanı sağlamaktadır. İstanbul otelleri pansiyon statüsünden lüks otellere kadar geniş bir seçenek yelpazesine sahiptir. Çırağan Kempinski gibi bir markanın da bulunduğu İstanbul son derece geniş bir otel ağına sahiptir. Bu seçenekler arasından en uygun oteli bulmak gerçekten de önemli bir deneyim gerektirebilir.

Otel Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Gerek İstanbul gerekse diğer şehirler olsun ortak bir gereksinim listesine sahibiz. Söz konusu İstanbul Otel fiyatları olunca elbette bakılması gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Olmanız gereken bölgeye yakınlığı, trafik durumu, iş içinse ulaşım kolaylığı, hizmet yapısı vs. gibi çok sayıda değişkenle karşı karşıya kalacaksınız. Bu nedenle ilk yapmanı gereken şey odayı tutma amacınızın ne olduğuna karar vermektir.

Şayet hem konforlu ve ekonomik hem de ulaşım hatlarına yakın olsun diyorsanız İstanbul’da oldukça büyük bir ulaşım ağı olduğunu bilmelisiniz. Özellikle Metro ve Metrobüs gibi hızlı ulaşım araçlarına yakın çok sayıda otel bulunmaktadır. Merkeze yaklaştıkça yükselen fiyatlarla karşılaşacağınızı da bilmelisiniz. İstanbul otel Avrupa yakası bölgesinde nispetten daha yüksek fiyatlar içermektedir. Tatil için İstanbul’u seçtiyseniz tarihi yarımada üzerinde ekonomik pansiyon tarzı oteller bulabilirsiniz. Ancak lüks otel fiyatlarıyla yarışacaklardır. Ekonomik olmalarındaki kasıt nispeten lüks otellerden düşük olmasıdır.

İstanbul Merkez Otel Belirlemesi Nasıl Yapılır?

İstanbul otel Anadolu yakası özellikle boğaza yakın bölgelerde boğaz hattına yakın lokasyonlarda, Üsküdar, Kadıköy ve Harem bölgelerinde ekonomik seçenekler sunmaktadır. Hem konforlu hem de uygun fiyat seçeneklerinin bulunabileceği oteller bulmak mümkündür. Bunun yanı sıra Altunizade, Ataşehir be Ümraniye gibi Avrupa yakasına hızlı geçiş imkanı bulunan bölgelerde de uygun fiyatlı otel bulmak oldukça mümkün. Üstelik şehrin trafik yükünün büyük çoğunluğu Avrupa yakasında bulunduğundan konaklamak için Anadolu yakası daha sakin bir seçim olacaktır.

Ulaşım Kolaylığından Nasıl Yararlanılabilir?

İstanbul ulaşım konusunda emsalleri içerisinde en büyük ulaşım ağına sahip şehirlerden biridir. Bu nedenle de ulaşım alt yapısı sayesinde son derece kıza mesafelerde ulaştırma gücüne sahiptir. Metro güzergahı üzerindeki her otel merkeze yakın olarak nitelendirilir. Ayrıca şehri görmek ve dolaşmak için de bir fırsat sağlamış durumdadır. İstanbul otel rezervasyon konusunda dikkat etmeniz gereken bu ulaşım konusunda dikkatli bir seçim yaptığınızda hem şehrin yüzünü görebilir hem de ekonomik ve konforlu bir seçim yapmış olursunuz. Türkiye’nin en büyük oda kapasitesine sahip olan İstanbul yine Avrupa’nın en kalabalık şehri olma özelliğini taşıdığından hem trafik hem de popülasyon konusunda ileri seviyeye yükselmiş alt yapıya sahiptir.

İstanbul Otel Fiyatları

Nish Suites kalite ve güvence seçenekleriyle oldukça ekonomik seçimlere sahip olmanız mümkün. Bunun yanı sıra Türkiye’nin en pahalı otelleri yine İstanbul’da yer almaktadır. Birbirinden farklı fiyat seçeneklerinin bulunduğu İstanbul otel fiyatları her türlü fiyat aralığına sahip özellikler taşımaktadır. Hem konforlu ve ekonomik hem de lüks ve yüksek kalite seçimlerinin yer aldığı İstanbul otel konusunda size hitap eden fırsatlar sunacaktır.

İstanbul Avrupa yakası otelleri konusunda oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Özellikle boğaz bölgesinde son derece lüks oteller yer alır. Ancak lüks otellerin yanı sıra merkeze yakın sayılabilecek bölgelerde hem ekonomik hem de konforlu seçimler bulunmaktadır. Şehrin dışına doğru uzaklaştıkça otel fiyatlarının düşmesi beklenirken iş alanlarının şehir dışına taşınmış olmasından dolayı fiyatlarda fazla oynama meydana gelmez. Nish Suites ayrıcalığı ile ekonomik ve konforlu seçeneklere sahip olmak mümkün.

Diğer Blog Yazıları