İstanbulda Avrupa Yakasında Gezilecek Yerler

İstanbulda Avrupa Yakasında Gezilecek Yerler

İstanbulda Avrupa Yakasında Gezilecek Yerler

02 Haziran 2022

Her adımı yaşamla dolu olan İstanbul, gezip görebileceğiniz sınırsız yere sahip. Her gün farklı bir yeri gezebileceğiniz ve asla sıkılmayacağınız bir gezi içinse aşağıdaki listeye göz gezdirebilirsiniz. İstanbul’da güzel vakit harcarken de Nish Suites ile rahatlığın keyfini sürebilirsiniz. Rahat odalarımızda çeşitli servis ve hizmetler ile güzel bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Sultanahmet Meydanı

Filmlerde ve dizilerde de sıkça adını duyduğumuz Sultanahmet Meydanı hem mimarisi hem de tarihi özellikleriyle sizi derinden etkileyecektir. Osmanlı döneminde inşa edilen Sultanahmet Meydanı panayırları, etkinliklerin, festivallerin ve at yarışlarının düzenlendiği bir yerdi. Meydanın içerisinde hala eski külliye, çarşı, cami, medrese ve türbeleri bulabilirsiniz. Tarihi restoranlarıyla birlikte size enfes yemekler de sunmaktadır. Güzel bir yemekten sonra ise Sultanahmet Cami, Ayasofya Müzesi ve Yerebatan Sarnıcı’nı gezebilirsiniz.

Eminönü ve Sirkeci

İstanbul tarihi yerleri saymakla bitmez. Her tarihi mekânın ise kendine has özelliklere ve etkinliklere sahip. Eminönü ve Sirkeci ise geldiğinizde gezebileceğiniz birçok yere sahip. Tarihte burada yaşayan her bir millet için önemli bir yer olan Eminönü ve Sirkeci, şu anda İstanbul’un kalbi niteliğinde. İçerisinde Yeni Cami, Mısır Çarşısı ve Sirkeci Tren Garı’nı bulunduran mekân aynı zamanda ticaretin de merkezlerinden bir tanesidir. 1663’te inşa edilen Yeni Cami sahip olduğu İznik Çinileriyle sizi büyüleyecek ve hemen ardından gidebileceğiniz Mısır Çarşısı sizi derinden etkileyecektir. Çarşı içerisinde yüzlerce çeşit baharat içinden alışverişinizi yapabilirsiniz. Gün sonunda ise güzel bir akşam yemeği için çevredeki tarihi restoranlara gidebilirsiniz.

Karaköy, Tophane

Karaköy İstanbul’un en ilgi çekici semtlerindendir. Üzerinden tramvay geçmesi, Taksim ve Eminönü’ne yakınlığı, vapur iskelesiyle karşıya olan bağlantısı sayesinde her gün milyonlarca kişinin uğrak noktası haline gelmiştir. Ancak Karaköy ulaşımın yanı sıra sahip olduğu özelliklerle de birçok insanı kendine çekmektedir. En bilinen ve en şık yerlerinden biri olan Fransız Geçidi’ndeki kafelere oturabilir, eskiden top döküm atölyesi olarak kullanılan Tophane bölgesindeki tarihi camileri, müzeleri ve çeşmeyi gezebilirsiniz. Sön dönemlerde artan nargile kafelerinde de vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Tabi bu kafeler sadece nargile içilebilen yerler değil, her türlü yemek ve tatlıyı yiyebileceğiniz yerlerdir. Tatlı için aynı zamanda tarihi tatlıcılara da gidebilirsiniz. Özellikle şerbetli tatlıların yeri çok ayrıdır.

Galata, Taksim

Tarihin en eski kulelerinden biri olan, hakkında herkesin birçok hikayesi olan Galata Kulesi, tarihi hikayesiyle kesinlikle etkileyici bir yer. Galata Kulesi en çok turist çeken yerlerden biridir. En tepesinden İstanbul Boğazı’nı ve Haliç’i izleyebileceğiniz güzel bir manzara ve hemen dibinde oturup çay içebileceğiniz bir çay bahçesi bulunmaktadır. Üstelik çevrede hediyelik dükkân, çeşitli restoranlar ve tatlıcılar bulabilirsiniz.

Beşiktaş, Boğaz, Ortaköy

Deniz ulaşımında en işlek yerlerden biri olan Beşiktaş aynı zamanda öğrencilerin en çok bulunduğu mekanlardan biridir. Beşiktaş’ı gezerken ilk önce çarşıyı güzelce bir gezmeniz gerekir. Sahilde midyecilerle beraber İstanbul Boğaz’ını izleyebilirsiniz. Ardından çınar ağaçlarıyla kaplı yoldan Ortaköy’e doğru ilerleyebilirsiniz. Yolda ilerlerken Yıldız Parkı’nı Kabataş Lisesi’ni, Çırağan Sarayı’nı görebilirsiniz. Ortaköy sahilinde ise meşhur Ortaköy Kumpiri yiyerek gününüzü sonlandırabilirsiniz. Gezeceğiniz güzel manzaraların her birinde fotoğraf çekilmeyi unutmayın.

Süleymaniye Camii

İsmini sıklıkla duyduğumuz ve dünya çapında ünlü olan yerlerden biri olan Süleymaniye Cami, 1550’li yıllarda Mimar Sinan tarafından Kanuni Sultan Süleyman adına yapıldı. Çevresinde medrese, hastane, hamam, kütüphane ve aşevi gibi birçok tarihi binayı bulabilirsiniz. Mimar Sinan’ın dehasından ortaya çıkan başyapıtın her yerini hayranlıkla gezeceksiniz.

Nish Suites ile İstanbul Deneyiminizi Harika Yaşayın

Taşı toprağı altın denilen İstanbul’un gezilecek yerleri saymakla bitmez. Siz de İstanbul içerisindeki bu harika yerleri gezmek istiyorsanız konaklama noktanız Nish Suites olmalı. Nish Suites rahatlığı ve kalitesiyle en keyifli İstanbul anılarınızı yaşayabilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları