İstanbul’da Alışveriş Yapılacak Adresler – Anadolu Yakası

İstanbul’da Alışveriş Yapılacak Adresler – Anadolu Yakası

İstanbul’da Alışveriş Yapılacak Adresler – Anadolu Yakası

02 Haziran 2022

İstanbul Avrupa Yakası Alışveriş Adresleri

İstanbul’un dünyanın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olduğu hepimizin malumu. Sadece AVM olarak değil, belli başlı alışveriş noktaları ile de Türkiye’nin ticaret merkezlerinin başında bir şehir. Peki, İstanbul Anadolu Yakası’nda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alışveriş adresleri nereler? Ticaret merkezleri ve sanayi sitelerinin de bulunduğu Anadolu Yakası’nda alışveriş yapabileceğiniz belirli merkezleri gelin birlikte inceleyelim.

Anadolu Yakasında Alışveriş ve Yaşam

Denizin mis kokusu ve büyüleyici atmosferi sayesinde Kadıköy açık hava alışveriş noktalarının başında geliyor. Kadıköy’ün en ilgi çekici mekanlarının başında Balık Pazarı gelse de Moda’ya çıkan ara sokaklarda bulunan hediyelik eşya, sahaf ve ikinci el eşya satan yerler epey revaçta.

Telalzade Sokak Antikacıları

Anadolu yakasının en büyük ikinci el ve antika pazarına Kadıköy Telalzade Sokak’ta rastlayabilirsiniz. Sokağın sağına ve soluna sıralanmış antika mağazalarında çok güzel antika eşyalar bulabilirsiniz.

Çilek Sokak

Kadıköy modasının kalbi Çilek Sokak’tır. Birbirinden güzel ve ilgi çekici giysiler, makyaj malzemeleri ve ayakkabı mağazaları ile son moda ürünlerin hemen hemen hepsi bulabileceğiniz yegane yerlerden birisidir.

Bahariye Caddesi & Moda

Boğa’dan yukarı doğru yürümeye başlamanız ile birlikte çeşitli vintage kıyafetlerde modanın öncüsü olan mağazaları bulabileceğiniz gibi Opera Onur Çarşısı’nda ise son moda abiye ve ayakkabı mağazalarını da bulabilirsiniz.

Bağdat Caddesi

Bostancı’dan Kadıköy’e kadar uzanan Bağdat Caddesi, kentsel dönüşümün azizliğine uğrayıp çoğu dükkâna veda etmiş olsa da 7 km uzunluğunda olması ile İstanbul’un en büyük açık hava mağazası diyebiliriz. Birbirinden güzel gelinlik ve abiye mağazaları ile donatılmış caddede daha birçok çeşitte ürün bulabilirsiniz. Buraya kadar daha çok giyim üzerine bir haritayı sizinle paylaştık. İstanbul’un bu yakası Anadolu’ya açılan kapı olduğu için ticaretin de kalbi durumunda.

IMES

Ağır sanayi ürünleri denildiğinde akla gelen ilk yer tabii ki IMES oluyor. İçindeki küçük imalatçıları ve kalıpçıları rahatlıkla bulabileceğiniz gibi ağır sanayi makinalarına ulaşabileceğiniz Anadolu Yakası’nın en büyük sanayi sitesidir.

MODOKO

50 yıllık geçmişi ile İstanbul’da mobilya alışverişi denildiğinde akla gelen ilk yer MODOKO’dur. İçinde bulunan 350 mağazası ile hem yurt içine hem de yurt dışına ihracat yapan MODOKO yerli mobilya üretiminin merkezi olarak da biliniyor.

Cam Ürünleri

Cam ürünlerinin ana üretim yeri Anadolu Yakası’nda bulunan Paşabahçe’dir. Tuzla’da ve Paşabahçe’de bulunan büyük satış merkezleri ve depolar ile İstanbul’un en büyük cam sanayisinin gerçekleştiği yerlerdir.
Nish Suit Ataşehir ve Nish Palace Ümraniye otellerimiz, İstanbul dışından gelen ve İstanbul Anadolu Yakası açık hava mağazacılığını doyasıya yaşamak isteyen misafirlerimiz için özel olarak dizayn edilmiştir. Ataşehir günlük kiralık daire ve Ümraniye günlük kiralık olarak Anadolu yakası otelleri arasında sizler için özel olarak dizayn edilmiş süit daireleri ve tüm bu alışveriş merkezlerine yakınlığı ile ulaşım kolaylığı sağlama konusunda benzersiz bir hizmet sunuyor.
Nish Suit Ataşehir; IMES organize sanayi sitesine 2 Km, MODOKO mobilyacılar sitesine 2 Km ve Kadıköy merkeze ise sadece 8 km uzaklıkta. Nish Palace Ümraniye; Dev Proje Finans Merkezi’ne 500 m, Anadolu Yakası’nın en büyük alışveriş merkezi olan Emaar Square Mall’a 7 km uzaklıkta bulunuyor. Hem Nish Suit Ataşehir hem de Nish Palace Ümraniye, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 18 km uzaklıkta bulunması ve toplu taşımalara olan yakın mesafesi, araç kiralama hizmeti ile alışveriş yolculuğunuzda yanınızda olmak için ziyaretinizi bekliyor.

Diğer Blog Yazıları